GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skål 9255046
*
nr 925 5046
Herman Kähler
(1846-1917), Danmark
Skål, Herman Kähler (1846-1917), diameter: 26, höjd: 10 cm
Herman Kähler, dansk keramiker född 1846, död 1917.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 november 2014
kl 20:12:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/11 19:27:02
1
100 kr
4/11 17:04:25
2
150 kr
4/11 17:05:21
3
200 kr
15/11 12:37:59
4
250 kr
17/11 19:08:46
5
Vinnande bud
- Tema
17 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk danska danskt europa herman kähler keramik norden skandinavien skandinavisk skål
-
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:00
-
5035 Terrin
Villeroy & boch. Höjd: 23cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:31
-
5037 Vas & skålar
3 st, Tilgman Keramik. Längd: 15-21cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:42
*
Herman Kähler
Herman Kähler, dansk keramiker född 1846, död 1917.
Läs mer om 50/60-tal
nr 925 5046
Herman Kähler
(1846-1917), Danmark
Skål, Herman Kähler (1846-1917), diameter: 26, höjd: 10 cm
Herman Kähler, dansk keramiker född 1846, död 1917.
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 november 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/11 19:27:02 | 1 | 100 kr |
4/11 17:04:25 | 2 | 150 kr |
4/11 17:05:21 | 3 | 200 kr |
15/11 12:37:59 | 4 | 250 kr |
17/11 19:08:46 | 5 | Vinnande bud |
- Tema
17 nov
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk danska danskt europa herman kähler keramik norden skandinavien skandinavisk skål
-
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:00 -
5035 Terrin
Villeroy & boch. Höjd: 23cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:31 -
5037 Vas & skålar
3 st, Tilgman Keramik. Längd: 15-21cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:42